فارسی (ایران)
دستگاه ادی کارنت ایرانیان هیبرید،تست غیر مخرب، بازرسی غیر مخرب، ادی کارنت
بازرسی میل لنگ
گروه: صنایع خودروسازی
تماس با ما شماره تماس 01135338279شماره فکس 01135331770ایمیل info{at}iranianhybrid.ir
ویژگی های برجسته
توضیحات

در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که در برخی موارد میل لنگ موتور قبل از اتمام دوره گارانتی و حتی در ابتدای عمر موتور، دچار شکست می‌شود. ارزیابی بر روی میل‌لنگ‌ها در آزمایشگاه و آزمون‌های متالوگرافی مشخص کرد که اکثر مواقع دلیل شکستن میل ‌لنگ، شکست خستگی (fatigue) در نقاط بحرانی قطعه است. با توجه به بررسی‌های انجام شده، ترک‌های ناشی از خستگی از نواحی فیلت‌های بازوی لنگ گسترش می‌یابند.
اما دلیل خستگی و ترک‌های ناشی از آن در این نواحی چیست؟ 
مطالعات و بررسیها نشان داده است که حضور گرافیت آزاد، گرافیت غير کروی، کاربیدهای ناخواسته، مقادیر نامناسب فریت و پرلیت و یا ناهمگنی‌های دیگر (نظیر ترک و یا آخالها) در ريز‌ساختار به ویژه در سطح میل لنگ  باعث جوانه زنی و رشد ترک‌ خستگی می شود و این نواحی را ضعیف‌تر می‌کند. در نهایت باعث شکست نا‌به‌هنگام و زودتر از موعد گارانتی این قطعه می‌شود. بنابراین بررسی دقیق ریزساختار میل‌لنگ امری ضروری است و روش بازرسی با جریان گردابی موسوم به ادی کارنت حساس به تغییرات ریزساختاری از جمله حضور کاربیدها و آخال‌های درشت و تغییرات نامناسب فریت و پرلیت زمینه است.  

شرکت ایرانیان هیبرید سیستم تست ریزساختار میل‌لنگ را برای کنترل کیفیت میل‌لنگ ارائه می دهد که از سیستم تست ادی کارنت EddyLine II و سنسور خاص تست میل‌لنگ تشکیل می‌شود. این سیستم تست می تواند خواص ریزساختار سطح مورد نیاز را پس از شات پین و پلیسه گیری (Trim) پیش از عملیات سنگ‌زنی تجزیه و تحلیل و ارزیابی کند. قطعات آزمایش توسط یک اپراتور بر روی یک سیستم مکانیکی خط تست ایستگاهی قرار داده می شود. ‌سپس مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتایج آزمون بر روی مانیتور دستگاه نشان داده شده و برای استفاده‌های آتی ذخیره می‌شود. قطعات تست شده، به دو گروه مورد تایید و دارای نقص جداسازی خواهند شد. . ذخیره سازی این اطلاعات به سازندگان این قطعه در بهبود بخشیدن به فرآیند تولید کمک شایانی خواهد کرد و  EddyWise‌ مسیر آنها را برای رسیدن به کیفیت مورد نیاز محصول و ppm تعیین شده هموار می‌سازد.

سرعت بازرسی با توجه به نیاز تولید سازنده تعیین می‌شود. این سیستم بعد از آخرین مرحله‌ی شات پین و پلیسه گیری و به عنوان یک ایستگاه مستقل نصب می‌گردد. همچنین نصب دستگاه به طور مستقیم بر روی نوار نقاله موجود امکان پذیر است. آزمون ادی کارنت برای قطعه میل لنگ، یک آزمون غیر مخرب، سریع و بدون مواد مصرفی می‌باشد.

 
محصولات مرتبط