فارسی (ایران)
دستگاه ادی کارنت ایرانیان هیبرید،تست غیر مخرب، بازرسی غیر مخرب، ادی کارنت
دستگاه تست گژن پین
گروه: صنایع خودروسازی
تماس با ما شماره تماس 01132397552شماره فکس 01132397552ایمیل info{at}iranianhybrid.ir
ویژگی های برجسته
توضیحات

گژن‌پین‌ها یکی از قطعات مهم موتور هستند که در هنگام حرکت اتومبیل‌ها در جاده، در معرض استرس و دمای بالا قرار می‌گیرند و حتی یک ترک کوچک می‌تواند باعث شکستن قطعه شود. در نتیجه، بازرسی گژن‌پین برای جلوگیری از آسیب احتمالی بسیار حیاتی است. این بازرسی‌ها در حین فرایند تولید انجام می‌شوند و شامل تشخیص عیوب سطحی، نظارت بر ویژگی‌های ریزساختار از جمله سختی، عمق لایه سختکاری شده، و غیره می‌باشد.

به منظور بازرسی قطعات، دو راه حل تست رو میزی و تست تمام اتوماتیک برای گژن‌پین ارائه شده است.

EddyDesk
 یک روش رومیزی برای تشخیص عیوب سطحی بصورت دستی و برای تیراژ محدود است. در این دستگاه از یونیت ادی‌کارنت EddyLine I بهره گرفته شده است. این دستگاه هر گونه عیب عرضی، طولی، نقطه‌ای و هر گونه نقصی در جنس ناشی از فرایند تولید بر روی پوسته خارجی گژن‌پین یا هر شی استوانه‌ای با قطر خارجی از 5 میلی متر تا 200 میلی متر را شناسایی می‌کند. در این تست قطعات توسط اپراتور بارگذاری می‌شوند و پس از انجام آزمون، نتایج بر روی مانیتور نمایش داده می‌شود و قطعات به دو گروه سالم و معیوب دسته بندی می‌گردند. همچنین به منظور مستند سازی نتایج و برنامه‌ریزی برای ارتقای کیفیت و اصلاح فرایند تولید، کلیه نتایج بر روی حافظه دستگاه ذخیره می‌شود.


EddyAuto
 یک دستگاه تمام اتوماتیک ایستگاهی برای بازرسی قطعات متقارن به منطور تشخیص ترک‌های سطحی به روش بازرسی روتاری و به صورت 100٪ است. این دستگاه از ترکیب یونیت EddyLine II  و خط تست Rotary Solution تشکیل شده است. 
بازرسی روتاری به طور کامل کل پوسته خارجی قطعات را با حرکت مارپیچی اسکن می کند. در این روش بازرسی، کلیه  عیوب عرضی، طولی و نقطه‌ای را در پوسته خارجی گژن‌پین یا هر شی استوانه‌ای با قطر خارجی از 5 میلیمتر تا 200 میلی متر قابل شناسایی است. گژن‌پین‌ها به صورت اتوماتیک درون دستگاه بارگیری شده و پس از انجام آزمون، به طور خودکار به دو گروه سالم و معیوب دسته بندی می‌شوند.


علاوه بر این، EddyLine II دارای یک کانال انتخابی (Optional) برای بررسی ریزساختار گژن‌پین است که به منظور بازرسی کیفیت عملیات حرارتی، اندازه گیری سختی سطح و عمق نفوذ سختی بوسیله سنسور‌های مخصوص، قابل استفاده است.
سرعت بازرسی با توجه به نیاز تولید سازنده تعیین می‌شود. این سیستم به طور مستقیم بعد از آخرین مرحله‌ی عملیات حرارتی و یا سنگ زنی به عنوان یک ایستگاه مستقل به خط تولید اضافه می‌گردد.

 
محصولات مرتبط